A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori

Me Zemer ➡ Mit Herz

 Shqip ➡  Gjermanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Festina


Me Zemer

Erdhe papritur sot,
si një rrufe në tokë,
përballë meje qëndron,
s'imagjinoja dot,
të t'mbushen sytë me lot,
të t'përqafoj, më kërkon.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Ti iken edhe vjen,
një pasagjer në tren,
asnjëherë s'do ndryshoj,
pse duhet të jem unë,
për ty diçka më shumë,
në jetë me kë udhëtoj.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.


Mit Herz

Du kamst heute unerwartet
Wie ein Biltz, der in den Boden einschlägt.
Du stehst nun vor mir
Nie hätte ich gedacht, dass sich deine Augen mit Tränen füllen werden.
Du willst, dass ich dich in die Arme nehme.

Aber wo warst du gestern, mein Schatz?
Wenn du immer noch Gefühle für mich hast, wie viel würde dir ein Versprechen bedeuten?
Ich weiss nicht mehr, was ich sagen soll.
Ich werde immer der gleiche bleiben.
Dir jeden Fehler verzeihen.

Ich liebe dich jeden Tag und leide alleine im Verborgenen
Ich lebe jeden Moment mit dir, denn du hast mein Leben verändert.
Mit meinem Herz in den Händen werde ich hier auf dich warten.


Du gehst und kommst, wie ein Passagier in einem Zug.
Ich werde mich nie ändern.
Wieso sollte ich für dich etwas Besonderes sein?
Mit wem werde ich durch's Leben laufen?

Wo warst du gestern, mein Schatz?
Wenn du immer noch Gefühle für mich hast, wie viel würde dir ein Versprechen bedeuten?
Ich weiss nicht mehr, was ich sagen soll.
Ich werde immer der gleiche bleiben.
Dir jeden Fehler verzeihen.

Ich liebe dich jeden Tag und leide alleine im Verborgenen
Ich lebe jeden Moment mit dir, denn du hast mein Leben verändert.
Mit meinem Herz in den Händen werde ich hier auf dich warten.


Ich liebe dich jeden Tag und leide alleine im Verborgenen
Ich lebe jeden Moment mit dir, denn du hast mein Leben verändert.
Mit meinem Herz in den Händen werde ich hier auf dich warten.


Ich liebe dich jeden Tag und leide alleine im Verborgenen
Ich lebe jeden Moment mit dir, denn du hast mein Leben verändert.
Mit meinem Herz in den Händen werde ich hier auf dich warten.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018