A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori

Pa Jete ➡ Lifeless

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Annonim


Pa Jete

[INTRO:]
Ishte zgjidhja apo zgjedhja ime?!
Në një lidhje ka gjithmonë lëkundje,
tundime, sekrete... nganjeherë dhe gënjeshtra.
Kjo është historia ime
Jo e Romeos Dhe Zhulietës
Ndjej dhimbje të madhe në shpirt
kur mendoj se trupi, buza, lëkura e njeriut
që unë adhuroja ishte pranë dikujt tjetër.
Prandaj nuk arsyetova dot.
Nuk u çova dot në këmbë dhe të vrapoja
Pse e lashë veten të fundosem?
Dikush nga ne duhet të largohej nga ky trekëndësh.

Nuk dua të mallkoj dhe as të shaj
Por ti e meriton dhe unë prandaj të them:
"Shko..., shko... atje ku veten gjen, ti shko"

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Ti nuk mund të shikosh më shumë se kaq
Cdo gjë pa vlerë, pa ndjenjë ty të kënaq
Prandaj të them: "Shko..., shkoo...
Atje ku veten gjen, ti shko..."

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t`kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Sa ftohtë, sa ftohtë...
s'të gjej dot dhe më mungon.
Sa ftohtë, sa bosh, pa qiell, pa tokë
Kam ftooohtë...

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë


Lifeless

[Intro]
Was this only way out or my own decision?
In any relationship, there are vibrations, temptations and secrets....
In some there are also lies.
This is my story. Not the story of Rome and Juliet.
I feel a great pain in my soul when I think about, that the body, the lips, the skin of the person whom I adore so .. was at / with someone else.
I could not handle it. I did not get up to continue.
Why do I allowed to end up in this way? One of us has to leave this triangle.

[1. Part]
I would not curse you and and also not offend
But you deserve it.. anyway I say only this to you:
"Go ..., go .. To where you find yourself .. Go there.."

[Refrain]
I don't know how someone can love you
When you throw the love on a pile of garbage
When you target and hit there, where the soul / the heart is unprotected
For me there is no consolation.
By you the life of our child would have resulted.
Now go fuck with someone, because no one loves you as honestly as I

[2. Part]
You can't see more than that..
All worthless, everything emotionless makes you happy
And therefore I can only say to you:
"Go ..., go .. To where you find yourself .. Go there.."

[Refrain]

[3. Part]
How cold, how cold...
I can't find you anymore ... and i miss you
So cold, so empty, no sky, no ground
It's cold / I'm cold .....

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018