A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori

Pa Jete ➡ Leblos

 Shqip ➡  Gjermanisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Annonim


Pa Jete

[INTRO:]
Ishte zgjidhja apo zgjedhja ime?!
Në një lidhje ka gjithmonë lëkundje,
tundime, sekrete... nganjeherë dhe gënjeshtra.
Kjo është historia ime
Jo e Romeos Dhe Zhulietës
Ndjej dhimbje të madhe në shpirt
kur mendoj se trupi, buza, lëkura e njeriut
që unë adhuroja ishte pranë dikujt tjetër.
Prandaj nuk arsyetova dot.
Nuk u çova dot në këmbë dhe të vrapoja
Pse e lashë veten të fundosem?
Dikush nga ne duhet të largohej nga ky trekëndësh.

Nuk dua të mallkoj dhe as të shaj
Por ti e meriton dhe unë prandaj të them:
"Shko..., shko... atje ku veten gjen, ti shko"

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Ti nuk mund të shikosh më shumë se kaq
Cdo gjë pa vlerë, pa ndjenjë ty të kënaq
Prandaj të them: "Shko..., shkoo...
Atje ku veten gjen, ti shko..."

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t`kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Sa ftohtë, sa ftohtë...
s'të gjej dot dhe më mungon.
Sa ftohtë, sa bosh, pa qiell, pa tokë
Kam ftooohtë...

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë


Leblos

[Intro]
War es die einzige Lösung oder meine eigene Entscheidung?
In jeder Beziehung gibt es Erschütterungen, Versuchungen und Geheimnisse...
In manchen gibt es auch Lügen.
Dies ist meine Geschichte. Nich die von Romeo und Julia.
Ich fühle einen grossen Schmerz in meiner Seele, wenn ich daran denke, dass der Körper, die Lippen, die Haut, des Menschen, den ich so verehre.., bei / mit jemand anderem war.
Ich konnte es nicht verarbeiten. Ich stand nicht mehr auf, um weiter zu laufen (um weiter zu machen).
Warum liess ich zu, dass ich so ende? Einer von uns hat dieses Dreieck zu verlassen.

[1. Part]
Ich möchte dich nicht verfluchen und auch nicht beleidigen
Aber du verdienst es.. Ich sage dir trotzdem nur:
"Geh..., geh... Dort hin, wo du dich selbst findest.. Geh du.."

[Refain]
Ich weiss nicht, wie dich jemand lieben kann
Wenn du die Liebe auf einen Müllhaufen wirfst
Wenn du dort hin zielst und triffst, wo die Seele schutzlos ist
Für mich wird es keinen Trost geben können
Durch dich wäre das Leben unseres Kindes entstanden
Geh dich f*cken lassen, denn keiner liebt dich so ehrlich, wie ich

[2. Part]
Du kannst nicht mehr sehen, als das..
Alles wertlose, alles gefühlslose macht dich glücklich
Und darum kann ich zu dir nur sagen:
"Geh..., geh... Dort hin, wo du dich selber findest.. Geh du.."

[Refain]

[3. Part]
*Wie kalt, wie kalt...
Ich finde dich nicht mehr... und du fehlst mir
So kalt, so leer, kein Himmel, kein Boden
*Mir ist kalt

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018