A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori

Pa Jete ➡ Sans Vie

 Shqip ➡  Frengjisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Pa Jete

[INTRO:]
Ishte zgjidhja apo zgjedhja ime?!
Në një lidhje ka gjithmonë lëkundje,
tundime, sekrete... nganjeherë dhe gënjeshtra.
Kjo është historia ime
Jo e Romeos Dhe Zhulietës
Ndjej dhimbje të madhe në shpirt
kur mendoj se trupi, buza, lëkura e njeriut
që unë adhuroja ishte pranë dikujt tjetër.
Prandaj nuk arsyetova dot.
Nuk u çova dot në këmbë dhe të vrapoja
Pse e lashë veten të fundosem?
Dikush nga ne duhet të largohej nga ky trekëndësh.

Nuk dua të mallkoj dhe as të shaj
Por ti e meriton dhe unë prandaj të them:
"Shko..., shko... atje ku veten gjen, ti shko"

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Ti nuk mund të shikosh më shumë se kaq
Cdo gjë pa vlerë, pa ndjenjë ty të kënaq
Prandaj të them: "Shko..., shkoo...
Atje ku veten gjen, ti shko..."

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t`kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Sa ftohtë, sa ftohtë...
s'të gjej dot dhe më mungon.
Sa ftohtë, sa bosh, pa qiell, pa tokë
Kam ftooohtë...

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë


Sans Vie

INTRO
C'etait la solution ou mon choix ?!
Dans une relation, il ya toujours des tremblements,
tentations, des secrets ... et parfois aussi des mensonges.
Ca c'est mon histoire
Pas celui de Romeo et Juliette
Je sens une grande douleur dans mon âme quand je pense que le corps, les lèvres, la peau de l'être que j'ai adoré était avec quelqu'un d'autre.
Je ne pourrais pas le supporter.
Je me suis plus relevez et courû
Pourquoi je me suis laisser abondoner ?
L'un de nous doit quitter ce triangle.

Part 1.
Je ne veux pas de maudire ni te insulter
Mais tu le mérite et je te dis donc :
"Pars...,pars...là ou tu te trouveras,pars toi"

REF
Comment quelqu'un peut te aimer je ne sais pas
Quand tu jete dans les puobelles mon amour
Quand tu frappe et tue la ou mon âme ne le suporte pas
Grâce à toi la vie de notre enfant aurait eu lieu
Va te faire baiser parce que personne ne t'aimeras si honnêtement comme moi

Part 2.
Tu ne poux pas voir plus que ca
Tout les choses sans vameur et sentiments te rendent heureuse
Et je tiens juste a te dire :
"Pars...,pars...là ou tu te trouveras,pars toi"

REF
Comment quelqu'un peut te aimer je ne sais pas
Quand tu jete dans les puobelles mon amour
Quand tu frappe et tue la ou mon âme ne le suporte pas
Grâce à toi la vie de notre enfant aurait eu lieu
Va te faire baiser parce que personne ne t'aimeras si honnêtement comme moi

Si froid , si froid
Je ne te trouve plus et tu me manque
Si froid ,si vide ,sans ciel,sans terre
J'ai froooooooiiii ...

REF
Comment quelqu'un peut te aimer je ne sais pas
Quand tu jete dans les puobelles mon amour
Quand tu frappe et tue la ou mon âme ne le suporte pas
Grâce à toi la vie de notre enfant aurait eu lieu
Va te faire baiser parce que personne ne t'aimeras si honnêtement comme moi

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018