A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori

Pa Jete ➡ Senza Vita

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Blera


Pa Jete

[INTRO:]
Ishte zgjidhja apo zgjedhja ime?!
Në një lidhje ka gjithmonë lëkundje,
tundime, sekrete... nganjeherë dhe gënjeshtra.
Kjo është historia ime
Jo e Romeos Dhe Zhulietës
Ndjej dhimbje të madhe në shpirt
kur mendoj se trupi, buza, lëkura e njeriut
që unë adhuroja ishte pranë dikujt tjetër.
Prandaj nuk arsyetova dot.
Nuk u çova dot në këmbë dhe të vrapoja
Pse e lashë veten të fundosem?
Dikush nga ne duhet të largohej nga ky trekëndësh.

Nuk dua të mallkoj dhe as të shaj
Por ti e meriton dhe unë prandaj të them:
"Shko..., shko... atje ku veten gjen, ti shko"

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Ti nuk mund të shikosh më shumë se kaq
Cdo gjë pa vlerë, pa ndjenjë ty të kënaq
Prandaj të them: "Shko..., shkoo...
Atje ku veten gjen, ti shko..."

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t`kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë

Sa ftohtë, sa ftohtë...
s'të gjej dot dhe më mungon.
Sa ftohtë, sa bosh, pa qiell, pa tokë
Kam ftooohtë...

REF:
Si mund të dojë dikush ty nuk e di
Kur ti e hedh në plehra dashurinë
Kur ti godet e vret aty ku shpirti s'mban
Për mua ngushëllim nuk mund të ketë
Nga ty fëmija jonë do t'kishte jetë
Shko q** se askush si unë s'të do vërtetë


Senza Vita

E' stata una decisione o la mia decisione?!
in una relazione ci sono sempre oscillazioni,
tentazioni, segreti... qualche volta anche bugie.
Questa è la mia storia
non quella di Romeo e Giulietta
sento un grande dolore nell'anima
quando penso che il corpo, la bocca, la pelle dell'essere che io adoravo era accanto a qualcun altro.
Per questo non me ne sono fatto una ragione.
Non mi sono alzato in piedi e sono corso via
Perchè ho lasciato che finissi così?
Uno di noi deve allontanarsi da questo triangolo.

Non voglio maledirti od offenderti
ma tu te lo meriti e per questo di dico:
''Vai..., vai... laddove trovi te stessa, vai''

Come può amarti qualcuno
quando tu butti via l'amore nella spazzatura
quando tu colpisci lacerando la dove l'anima non ha difese
per me non ci possono essere condoglianze,
a causa tua nostro figlio avrebbe una vita,
vai a fa n culo perchè nessuno ti ama veramente come me

tu non riesci a vedere più di così
ogni cosa senza valore, senza sentimento ti appaga
per questo ti dico: ''Vai..., vai...
laddove trovi te stessa, vai''

Come può amarti qualcuno
quando tu butti via l'amore nella spazzatura
quando tu colpisci lacerando la dove l'anima non ha difese
per me non ci possono essere condoglianze,
a causa tua nostro figlio avrebbe una vita,
vai a fa n culo perchè nessuno ti ama veramente come me

Che freddo, che freddo...
non ti trovo e mi manchi.
che freddo, che vuoto, senza cielo, senza terra
ho freddo...

Come può amarti qualcuno
quando tu butti via l'amore nella spazzatura
quando tu colpisci lacerando la dove l'anima non ha difese
per me non ci possono essere condoglianze,
a causa tua nostro figlio avrebbe una vita,
vai a fa n culo perchè nessuno ti ama veramente come me

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018