A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Feat. Argjentina Ramosaj

Ku Isha Une? ➡ Πού ήμουν

 Shqip ➡  Greqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Ku Isha Une?

[Flori:]
Ku ishe ti kur më shikonin mua në sy?
Ku ishe ti kur më dënonte zoti për ty?

[Argjentina:]
Ku ishe ti? Që të më thoje se jam gabim.
Ku ishe ti kur nuk e ndjeja më trupin tim?

[REF. Bashkë:]
Pyes veten: Ku isha unë?
Ku isha unë kur dikush ty të donte më shumë?
Pyes veten: Ku isha unë?
Ku isha unë kur harrove se të doja pafund?

[Flori:]
Ku ishe ti kur unë urreja veten pa ty?
Ku ishe ti kur dhe njëherë s'do flinim të dy?

[Argjentina:]
Ku ishe ti kur unë besoja tjetër njeri?
Ku ishe ti kur unë kërkoja pak dashuri?

[REF. Bashkë:]
Pyes veten: Ku isha unë?
Ku isha unë kur dikush ty të donte më shumë?
Pyes veten: Ku isha unë?
Ku isha unë kur harrove se të doja pafund?
Kur harrove se të doja pafund...


Πού ήμουν

Πού ήσουν όταν με κοιτούσαν στα μάτια;
Πού ήσουν όταν με δίκαζε ο Θεός για σένα;

Πού ήσουν; Για να μου πεις ότι είμαι λάθος
Πού ήσουν όταν δεν αισθανόμουν πια το σώμα μου;

Ρωτώ τον εαυτό μου: Πού ήμουν;
Πού ήμουν όταν κάποιος σ'αγαπούσε περισσότερο;
Ρωτώ τον εαυτό μου: Πού ήμουν;
Πού ήμουν όταν ξέχασες ότι σ'αγαπούσα δίχως τέλος;

Πού ήσουν όταν μισούσα τον εαυτό μου χωρίς εσένα;
Πού ήσουν όταν ακόμη μια φορά δε θα κοιμόμασταν μαζί;

Πού ήσουν όταν πίστευα άλλον άνθρωπο;
Πού ήσουν όταν ζητούσα λίγη αγάπη;

Ρωτώ τον εαυτό μου: Πού ήμουν;
Πού ήμουν όταν κάποιος σ'αγαπούσε περισσότερο;
Ρωτώ τον εαυτό μου: Πού ήμουν;
Πού ήμουν όταν ξέχασες ότι σ'αγαπούσα δίχως τέλος;
Όταν ξέχασες ότι σ'αγαπούσα δίχως τέλος...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018