A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Mumajesi

Me Fjalë Të Vogla ➡ Με μικρές κουβέντες

 Shqip ➡  Greqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Me Fjalë Të Vogla

Po pres, me ma thon nje fjal
Me ma shkrujt nje tekst
Gabimisht me ma dergu me gjet pretekst
Kur e ke ti nje arsye te vertet

Se per ty nga ana tjeter dikush pret
Me ja thon dicka sado e ftohte te jet
Sdo merzitem duke prit sa fryme te kem
Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku (x2)

Po pres te me thuash sot se si je vesh
A mi sheh fotografite ndonjehere?
Kur merzitesh ne mendje kush te vjen?
Kur degjon muzike cilen kenge pelqen?

Lumturin dhe motivin ku e gjen?
Nje pergjigje po e kerkoj perse s'ma kthen?
Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku (x2)

Me fjale te vogla te du
Per ty une jam gati me rreziku

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku


Με μικρές κουβέντες

Περιμένω, να μου πεις μια κουβέντα
Να μου γράψεις ένα κείμενο
Κατά λάθος να μου το στείλεις να βρεις πρόσχημα
Όταν έχεις έναν πραγματικό λόγο

Γιατί για σένα περιμένει κάποιος από την άλλη μεριά
Να του πεις κάτι όσο κρύο κι αν είναι
Δε θα βαρεθώ περιμένοντας όσο θα έχω αναπνοή
Σου ορκίζομαι δε θα δημιουργήσω κανένα πρόβλημα

Με μικρές κουβέντες σ' έχω αγαπήσει
Με μικρές κουβέντες σ'αγαπώ
Όμως τη ζωή μου για σένα
Είμαι έτοιμος να διακινδυνεύσω(Χ2)

Περιμένω να μου πεις πώς ντύθηκες σήμερα
Βλέπεις τις φωτογραφίες μου καμιά φορά;
Όταν στεναχωριέσαι ποιος σού έρχεται στο μυαλό;
Όταν ακούς μουσική ποιο τραγούδι σου αρέσει;

Πού βρίσκεις την ευτυχία και το κίνητρο;
Μια απάντηση ζητώ γιατί δε μου τη δίνεις;
Σου ορκίζομαι δε θα δημιουργήσω κανένα πρόβλημα

Με μικρές κουβέντες σ' έχω αγαπήσει
Με μικρές κουβέντες σ'αγαπώ
Όμως τη ζωή μου για σένα
Είμαι έτοιμος να διακινδυνεύσω (Χ2)

Με μικρές κουβέντες σ'αγαπώ
Για σένα είμαι έτοιμος να δικινδυνεύσω

Με μικρές κουβέντες σ' έχω αγαπήσει
Με μικρές κουβέντες σ'αγαπώ
Όμως τη ζωή μου για σένα
Είμαι έτοιμος να διακινδυνεύσω

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018