A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Mumajesi

Me Fjalë Të Vogla ➡ Con Piccole Parole

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Flora


Me Fjalë Të Vogla

Po pres, me ma thon nje fjal
Me ma shkrujt nje tekst
Gabimisht me ma dergu me gjet pretekst
Kur e ke ti nje arsye te vertet

Se per ty nga ana tjeter dikush pret
Me ja thon dicka sado e ftohte te jet
Sdo merzitem duke prit sa fryme te kem
Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku (x2)

Po pres te me thuash sot se si je vesh
A mi sheh fotografite ndonjehere?
Kur merzitesh ne mendje kush te vjen?
Kur degjon muzike cilen kenge pelqen?

Lumturin dhe motivin ku e gjen?
Nje pergjigje po e kerkoj perse s'ma kthen?
Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku (x2)

Me fjale te vogla te du
Per ty une jam gati me rreziku

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku


Con Piccole Parole

Sto aspettando che tu mi dica una parola
Che mi scriva un messaggio in modo sbagliato e inviarmelo per trovare un pretesto
Quando tu hai un vero motivo

Perché per te c’è Qualcuno dall’altra parte che ti aspetta
Dimmi qualsiasi cosa seppur fredda
Non mi annoierò mai di aspettarti
Ti giuro che non ti farò avere nessun problema

Con piccole parole ti ho amato
Con piccole parole ti amo
Ma la mia vita per te
Io sono pronto a metterla in pericolo (x2)

Sto aspettando che tu mi dica come sei vestita oggi
Ma qualche volta le guardi le mie foto?
Quando sei triste chi ti passa per la testa?
Quando ascolti musica quale canzone ti piace?

La felicità e la ragione (di vivere) dove la trovi?
Sto cercando una risposta ma perché non me la dai?
Ti giuro che non ti farò avere nessun problema

Con piccole parole ti ho amato
Con piccole parole ti amo
Ma la mia vita per te
Io sono pronto a metterla in pericolo

Con piccole parole ti amo
Per te io sono pronto a mettermi in pericolo

Con piccole parole ti ho amato
Con piccole parole ti amo
Ma la mia vita per te
Io sono pronto a metterla in pericolo.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018