A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

Nëntor Lirie

O flamur i larë në gjakë
O Nëntor i historisë
Je simbol i krenarisë
Anë e mbanë trojeve t'Shqipërisë

O flamur që valevitësh
N'ballë të betejave të lirisë
Ti shqiponja me dy krena
Krenaria e Shqiptarisë

O Nëntor i lavdisë
Rrjedha e gjakut të Bacës Isë,
Kadri Zekës, Jusuf Gërvallës,
Enver Hadrit, Adem Jasharit

O Nëntor i Ismail Qemailit
Sinonim i Pavarësisë
O flamur ti që valon
Anë e kënd Ilirisë

O Nëntor, Nëntor lirie
I të madhit Skënderbe
O flamur i Marigones
Ngjyra e gjakut për Atdhe.

Gëzim Geci
27-XI-2015

- poezi nga Gëzim Geci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  61

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018