A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gadaf Elmazi (Dafi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Zhelinë Tetovë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Gadaf Elmazi (Dafi) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ai është gjithashtu profesor e kompozitor. Shkollën e mesme të muzikës e kreu në Tetovëpë tëvazhduar më pas studimet në fakultetin e muzikës dega solo këndim pran Universitetit të Tetovës. Qysh në moshën fëmijërore fillojë të merret me muzikë. Prej vitit 1993 deri në vitin 2017 ishte antarë në Sh.K.A RNIA Zhelinë Tetovë. Në vitin 1994 mer pjesë në festivalin Këngë Jeho Strugë 2004 dhe 2005 në festivalin SHARI KĒNDON Tetovë. 2003-2004 punon n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Hevzi Kumanova

Pleurat Lajçi

Sajmir Misku

Fatmir Hoxha

Shqipri Kelmendi

Burim Mehmeti

Elvis Pupa

Bahri Kamerolli

Gentian Gojani

Alban Shehu


Tags: Gadaf Elmazi, Dafi

Krijo Një Kartolinë