A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Galliano Borsato

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Galliano Borsato është një autor këngësh i njohur. Galliano Borsato është një kompozitor italian që kompozon këngë me tekste në gjuhën shqipe për artistë të ndryshëm shqiptarë. Ai e filloi përvojën e tij muzikore si nxënës i profesorit të famshëm, Germano Serafin, kitaristit i grupit muzikor Le orme. Në 1990 themelon grupin Rapsodiva, me të cilin pas një viti nënshkruan një kontratë me Shtëpinë Diskografike Divinazione në Milano. Ky bashkëpunim bën që të dalin pjesë të tilla si “Settembre” (Shtat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Rifat Maxhuni

Gac Cuni

Klodi Shehu

Jetmir Barbullushi

Perparim Ademi

Qazim Kryeziu

Stash

Valentin Markvukaj

Ilir Balla

Marsel Gunga


Tags: Galliano Borsato

Krijo Një Kartolinë