A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gazmend Kelmendi (Gazza)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Gazmend Kelmendi (Gazza) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Gazmendi mori rrugen e babait të tij këngëtarit Behxhet Kelmendit dhe filloi shkollen e muzikës në Mitrovicë. Në moshën 13 vjeçare Gazmendi dhe familje e tij u shpërngulen në Mallmë të Suedise, ku edhe atje vazhdoi me muzikën. Përveç këndimit, Gazmendi i bie harmonikës edhe sintit. Gazmendi 17 vjeçar filloi ti bënte shoqëri babait te tij si koleg. Gazmendi në fillim ishte vetëm instrumentalist por me kohë u bë edhe këngëtar. Zëri i tij i veçante ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Kenge Te Shpirtit (2017)

Krejt Ka Me Tu Kthy (2016)

Live (2013)

Krejt Me Rend


» Dërgo Një Këngë »

Veç Me Ty
S'ka Me Trendafila
Ku Je Sonte
Krejt Kan Me Tu Kthy
Tradita Jone
Ke Harru Dashnin E Vjeter
Puthja Fal
Kur Te Thash Largohu


Artistë Të Ngjashëm:

Drilon Berisha

Mr.Safet

Merytoni

Big Boy Niti

Arlind Gjyshinca

Papushi

Dr.Nushi

Rascom

Acidi

Ergin Brahimi


Tags: Gazmend Kelmendi, Gazza, Gaza

Krijo Një Kartolinë