A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gena & Flori

Jo Vetem Fjale ➡ Όχι μόνο λόγια

 Shqip ➡  Greqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Esmeralda


Jo Vetem Fjale

REF:
Ti edhe pak,
nga dashuria jote më fal, ti më fal
Dhe mos u ndal,
më jep ti shpirt jo vetëm fjalë

Ti pritëm edhe pak ,
Se asnjëherë nuk lodhem unë
Një dashuri më pak
Në zemrën time do të t'quj
Unë asaj i fal
Gjithçka sot unë kam,
Nëse më beson dashurinë e saj

REF 2x:
Ti edhe pak
nga dashuria jote më fal, ti më fal
Dhe mos u ndal,
më jep ti shpirt jo vetëm fjalë

Mendimet nuk i ndal
Në zemren time nuk ke fund
Nëse gaboj më fal
Nëse guxoj të dua unë
Unë asaj i fal
Gjithçka sot unë kam
Nëse më beson dashurinë e saj

REF 2x:
Ti edhe pak
Nga dashuria jote më fal, ti më fal
Dhe mos u ndal,
Më jep ti shpirt jo vetëm fjalë


Όχι μόνο λόγια

ΡΕΦΡΈΝ:
Εσύ κι άλλο λίγο,
απο την αγάπη σου χάρισε μου, εσύ χάρισε μου
Και μην σταματάς,
δώσε μου εσύ ψυχή, όχι μόνο λόγια

Εσύ περίμενε με κι άλλο λίγο,
Γιατί ποτέ δεν κουράζομαι εγώ
Μία αγάπη λιγότερη
Στην καρδιά θα σε ονομάσω
Εγώ σε αυτήν χαρίζω
Τα πάντα όσα σήμερα έχω εγώ,
Άμα μου εμπιστευτεί την αγάπη της

ΡΕΦΡΈΝ 2x:
Εσύ κι άλλο λίγο,
απο την αγάπη σου χάρισε μου, εσύ χάρισε μου
Και μην σταματάς,
δώσε μου εσύ ψυχή, όχι μόνο λόγια

Τις σκέψεις δεν σταματώ
Στην καρδιά μου δεν έχεις τέλος
Άμα κάνω λάθος, συγνώμη
Άμα τολμώ σ'αγαπώ εγώ
Εγώ σε αυτήν χαρίζω
Τα πάντα όσα σήμερα έχω εγώ,
Άμα μου εμπιστευτεί την αγάπη της

ΡΕΦΡΈΝ 2x:
Εσύ κι άλλο λίγο,
απο την αγάπη σου χάρισε μου, εσύ χάρισε μου
Και μην σταματάς,
δώσε μου εσύ ψυχή, όχι μόνο λόγια

Korrigjo Përkthimin