A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gena - Lulet E Majt


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ne Prehrin E Nenes"

Këngë e albumit:

"Gena"


Nje dite te bukur maji une ty te takova
tek po rrije futur nen nje lule
lulet e majit per ty i enderrova
lumturine ne shpirt vec ti ma fute.

Por tani je vyshkur me ske ere
lulet e tua per mua skane me vlere
nuk je ti lulja e bukur e dites se Majit
por je lulja e kenges sime te vajit

Me kujtohen ditet kur rinia
sa here rrembehet ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere vajza ime
smendoje tjeter vecse per enderrime

Sme harrohen ditet kur rinia
sa here rrembehet ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere vajza ime
smendoje tjeter vecse per enderrime

Por tani je vyshkur me ske ere
lulet e tua per mua skane me vlere
do te kujtoj perhere moj lulja ime
ndonese je kaq larg kesaj zemres sime.


Ky tekst u dërgua nga Ilona
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019