A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gena - Mora Mandolinen


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

//

Këngë e albumit:

"Live"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mora Mandolinen" kënduar nga Gena.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gena i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eranda Libohova - Mora Mandolinen

Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Mora mandolinen
Dola ne oborr
O moj goc e vogel
Ç'po ma ben me dore x2

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Mora mandolinen
Dola ne çarshi
O moj goc e vogel
Ç'po ma ben me sy x2

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Mora mandolinen
Dola ne sokak
O moj goce e vogel
Ç'po na ben merak x2

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

...

Ref...x2
Vaj vaj vaj
Gishtat me kajmak
O moj goc e vogel
Ç'po na ben merak

Francesk Radi - Mora Mandolinen

(dy herë)
Mora mandolinën dola në oborr
O moj vajzë e vogël pse ma bën me dorë

(refren)
Vaj, vaj, vaj gishtat me kajmak
O moj vajzë e vogël ç'na bëre merak
------------- (2 herë)

(dy herë)
Mora mandolinën dola në sokak
O moj vajzë e vogel pse na bën merak

(refreni)

(dy herë)
Mora mandolinën dola në çarshi
O mor djalë i vogël pse ma bën me sy

(refreni)

Kenge Popullore - Mora Mandolinen

Mora mandolinen
dola ne sokak
o moj vajze e vogel
pse ma ben me dore

mora mandolinen
dola ne oborr
o moj vajze e vogel
mos ma bej me dore

vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak

Mora mandolinen
dola ne çarshi
o moj vajze e vogel
mos ma bej me sy
mora madolinen
dola ne çarshi
o moj vajze e vogel
mos ma bej me sy

Vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
Më Shumë...