A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Genc Prelvukaj - Vjeshta


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/11/2016

2016-11-09T18:53:32

Teksti & Produksioni:

Genc PrelvukajKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vjeshta" kënduar nga Genc Prelvukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Genc Prelvukaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Triola Jakupi - Vjeshta

u zhduk vapa shkoi vera dhe bilbili me skendon erdhi vjeshta me te tjera syri yn qe i shikon por e mire eshte vjeshta sepse bukju gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron
por e mir eshte vjeshta sepse bujku gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron

Kenge Per Femije - Vjeshta

kur vjen vjeshta njerezia
mbledhin frytet me
kujdes nder shporta me plot
lajthia mbledhin femija,
pa prit nder shuhet zjarmi.
Femija pa prit e pa mendu
Vjeshten me gezu.

Fitore Gjonbalaj - Vjeshta

Tani shpesh po bie shi,
Ti nuk flet me ne shpirt nuk je ai
I diteve te nxehtaa
Kur me sheh rrugen e ndrron
Se sa shum kjo gje po me mundon,
A thua erdh vjeshtaa

Ref.
Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stinë,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stin,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Tani shpesh po bie shi,
Ti nuk flet me ne shpirt nuk je ai
I diteve te nxehtaa
Kur me sheh rrugen e ndrron
Se sa shum kjo gje po me mundon,
A thua erdh vjeshtaa

Ref.
Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stinë,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stin,
Ti s'me flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy
Më Shumë...