A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gentian Gojani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Gentian Gojani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Gentian Gojani filloi shkollën e muzikës në moshën 8 vjeqare në instrumentin e kitarës në "Prenk Jakova" në Gjakovë, pastaj kreu shkollën e mesme në Gjimnazin "Hajdar Dushi" për të vazhduar studimet në Akademinë e Muzikës dega e Solo Këndimit. Gentian Gojani është fitues i Polifest 2005, Zambaku i Prizrenit 2006 dhe pjesmarres i shumë festivaleve si Kënga Magjike, Nota Fest, etj. Sot Gentian Gojani është mjaft i kërkuar në Kosovë sidomos në darsm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

TNT

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Berat Demiri

Burim Mehmeti

Pleurat Lajçi

Valmir Shala

Isen Selimi

Gadaf Elmazi (Dafi)

Hevzi Kumanova

Sajmir Misku

Armend Sherifi

Bajram Jakaj


Tags: Gentian Gojani, Gentjan Gojani, Gentian Gorani

Krijo Një Kartolinë