A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Cela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gezim Cela është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria". Në Dhjetor 1987, Gezim Cela merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Një çast Në Kujtesën Tënde". Në Dhjetor 1988, Gezim Cela & Mimoza Dhamo marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Mes Dashurive". Në Dhjetor 1988, Anita Bitri & Gezim Çela marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Buzëq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Sherif Merdani

Tonin Tershana

Qemal Kertusha

Leonard Bombaj

David Tukiçi

Françesk Radi

Kozma Dushi

Dashnor Diko

Kujtim Prodani

Zihni Berati


Tags: Gezim Cela, Gzim Cela

Krijo Një Kartolinë