A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Gezim Cela - Vajza Dhe Karafilat


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/10/2009

2009-10-29T18:37:48

Sa here kaloj tek nje dritare
qe me saksi eshte mbushur plot
Gjithmone fare si pa dashur
nje lule cel e nje perde lot.

Sa here andej une i hedh syte
i ndjej dy sy qe me ngacmojne
e nje nga nje e dit per dite
te gjitha lulet o se c'lulezojne

Nje dite pravere aty prane
kalova un plot malle
mbi floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle

I dua lulet ne dritare
se jam i ri e mi do zemra
por shume me fort se ato lule
une dua vajzen lule qe rri brenda.

Mos me ngacmo ti me veshtrime
se un jam djale dhe zduroj dot
se syte nga dritarja tende
jo asnjehere jo si hodha kot

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018