A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getinjo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  921
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Getinjo është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më pa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Vëllai i

Mozzik

Ish-Anëtar i labelit

On Records

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Best Of (2017)

Young Ghetto (2012)

Young Ghetto Mixtape (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Monster
UH
Lavire
Kriminel
Ku Je
50
Ti Ngele
Helem
My Love
No

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (7)


Artistë Të Ngjashëm:

Elinel

Lyric Master

Capital T

Mozzik

Majk

2Ton

Kid Gashi (G4shi)

Stresi

Ermal Fejzullahu

Ardian Bujupi


Tags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu

Getinjo në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019