A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • G
  • Gili
  • Hajdni Motra E Vllazni

Audio

Video Link

Gili - Hajdni Motra E Vllazni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2013

2013-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Si Torta E Marteses"


Nanës ja plocum dëshirën,
ja prunëm nusën ma të mirën
Në qytete zgodjëm zgodjëm ma të mirën nuse e morëm
Nanës sot ja banëm qefin ja prunëm nusën e qum defin
Fusha male shkunëm shkunëm ma te bukrën lule e prunëm

Ref:
Hajde hajde motra e vllazni,
hajde farefis e kusheri
Vallën rreth e rreth qoshe n'qoshe,
morëm nusen bukuroshe

Hajde hajde teze dajallar hajde halla e ju mixhallar

Hajde juve ymri ju shtoft,
zemra ju gëzoft , zemra ju knoft

Nanës ja plocum dëshirën,
ja prunëm nusën ma të mirën
Në qytete zgodhëm zgodhëm ma të mirën nuse e morëm
Nusja ja mer nanës dorën,
prej familjes të mirë e morëm
Hajde hajde mirsenakeardh ani ftyrën na ke zbardh

Hajde hajde motra e vllazni,
hajde farefis e kusheri
Vallën rreth e rreth qoshe nqoshe,
morëm nusën bukuroshe

Hajde hajde teze dajallar hajde halla e ju mixhallar
Hajde juve ymri ju shtoft,
zemra ju gzoft , zemra ju knoft


Ky tekst u dërgua nga  fanstar
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018