A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjebraili

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gjebraili është një këngëtar. Hip-hop artisti Liridon Bibaj, i njohur si Gjebraili a.k.a Cartel eshte me origjine nga Istogu, perndryshe nga nji fshatit te quajtur gjyragovc. Ne vitin 1989 emigroj familja e ti per ne mergim ma saktsisht ne Zürich te zvicrres ku jeton deri tani. Hapat e par ne rap filloj ne moshen 13 vjeqare ku filloj te mirret me rap zvicrran, por interesat e ti ishin te inkuadrohet ne rap shqip ku filloj te shkruante tekste ne gjuh shqip. Ne vitin 2003 G...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

El-One

Dj Sadi

Gjon Tahiri

Dashi

Click-E

Hysen Kafexhiu

Ag-Beatzz

Ghost Pymm

Koda

Kog


Tags: Gjebraili, Gjebraili Aka Cartel, Cartel, Liridon Bibaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018