A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjergj Jorgaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Gjergj Jorgaqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Në Dhjetor 1991, Gjergj Jorgaqi & Jani Çekixhi marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Sa Thellë Zemrën Ma Trazove". Në Dhjetor 1997, Gjergj Jorgaqi merr pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Renia E Debores". Në vitin 1997, Gjergj Jorgaqi publikon albumin "Qaj Dhe Qesh". Në Nëntor 1999, Gjergj Jorgaqi merr pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Ti S'e Ndjen Ate Qe Fal". Në vitin 2000, Gjergj Jorgaqi publikon albu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Stres (2008)

Seks Apo Fjale... (2002)

Paradoks (2000)

Qaj Dhe Qesh (1997)


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Agron Berisha

Edi King

Nijazi Bytyqi

Kristo Trendafili

Agon Ibrahimi

Gima

Evans Rama

Andos

Senad Rrahmani

Gledi


Tags: Gjergj Jorgaqi, Gjergji Jorgaqi

Krijo Një Kartolinë