A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjergj Leka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Gjergj Leka është një këngëtar, autor këngësh dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ai është një muzikant, këngëtar. kompozitor apo moderator. Ka nje karriere te pasur dhe mbahet mend si ai qe promovoi i pari kengetaren Mira Konçi. Gjergj Leka ka një vajzë, Dorina Leka, e cila mori pjesë në X Factor Italy. Ai është i martuar me Erisela Markon nga Vlora. Çifti ka tërhequr vëmendjen ndaj mediave në gjuhën shqipe për shkak të një diference moshe prej më shumë se 20 vjetësh. Më datë 20 Nëntor 2007, Gjergj Leka publikon videoklipi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Dorina Lekës

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Joe Artid Fejzo

Arjan Toci

Dashnor Diko

Reshit Boka

Bert Ndoci

Nimet Leka

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Xhavit Dedej

Leonard Bombaj


Tags: Gjergj Leka

Gjergj Leka në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018