A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjovalin Prroni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  371
  • Vendlindja:
  • Shale 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Gjovalin Prroni është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Gjovalin Prroni eshte nje kengetar nga veriu i Shqiperise, mjaft i njohur dhe i dashur per publikun shqiptar. Lindi ne Shale te Dukagjinit te Shkodres. Si nje malsor i rritur neper oda te burrave ku pervec tjerash nuk kishte se si te mungonte muzika folklorike, ai qysh si femije tregoi interesim per kengen. Talentin e tij ne fillim e shfaqi me pjesemarrjen e tij neper programe te ndryshme te shkolles ku u vecua per zerin e tij te bukur. Ndersa ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Kthjellet Si Loti

Lulja E Bores

Vetem S'mund Te Rri

Pikon Loti Per Dashurine


» Dërgo Një Këngë »

Kukel Ndout I Knohet Kanga
Kushtuar Binak Vates Shales
Rushe Rexha N’Fund O T’Livadhit
Kushtuar Bajraktarit Te Shoshit Gjelosh Lulash Bajraktari
Lulja E Borës
Knon Bilbili
Në Qafë Valmirit Vajtojne Nanat
Kurre Perjete S'ju Harron Mirdita
Bilbili I Kenges
Mark Sadiku Pleqnon Prape


Artistë Të Ngjashëm:

Zef Nika

Arben Delaj

Kurt Lika

Gezim Nika

Arif Vladi

Marjust Lumci

Pellumb Vrinca

Perlat Sheqeri

Gjin Dona

Adem Barbullushi


Tags: Gjovalin Prroni, Gjovalin Proni

Krijo Një Kartolinë