A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjurmet

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gjurmet është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Gjurmët janë grup kosovar i muzikës rock. Grupi është formuar në vitin 1981 ne Prishtinë dhe ka qenë aktiv deri në vitin 1988. Grupi kishte pesë anëtarë. Vokalisti i grupit ishte Migjen Kelmendi, tani gazetar dhe publicist i njohur. Grupi Lindja e ka vazhduar më pas traditën e Gjurmëve nëpërmjet këndimit të këngëve të tyre. Anëtarët e Grupit Gjurmët kan qenë: • Migjen Kelmendi, voc, git • Tomorr Kurshumliu, voc, bas • Bekim Dyla, git • Pet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Tonic

Humus

Jutbina

Elonida

403

Fisnikët

Djemte E Detit

Qelbanix

Oda

Ngroba


Tags: Gjurmet, Grupi Gjurmet

Gjurmet në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë