A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 23-07-2017
  Intervistoi: Dijana Gj. Dukaj 1. Gold Ag, emër tashmë i njohur dhe i dashur nga të gjithë. Ju, kini një karrierë mjaft të pasur muzikore. Gjithë këtë në radhë të parë falë talentit dhe pasionit tuaj për këngën. Cila është formua e suksesit tuaj në fushën e muzikës? Gold Ag: E gjithë kjo që jam sot është dhuratë nga Zoti të cilin e falënderoj pa fund. Por, pa harrua të falënderoj të gjithë ata që më përkrahën e me përkrahin edhe këto ditë. Puna e vazhdueshme dhe e palodhshme në fund është shpërblyer me këtë emër. 2. Kolegët kë...

 • 18-04-2016
  Ka ardhur bashkëpunimi ndërmjet Gold AG dhe Dudës që mban titullin “Hajde”. Dy reperët e njohur e kanë shkruar vet tekstin, derisa kënga është prodhim i Gramoz Kozelit dhe DeVox. Për anën vizuale është angazhuar produksioni Urban Graphics. Kujtojmë që projekti i fundit i Gold AG ishte bashkëpunimi me Shyhrete Behlulin, “Dashnia e nanës”, ndërsa ditë më parë D.u.d.a solli duetin me Capital T, “Killa”....

 • 12-04-2016
  Gold Ag del të jetë më i pëlqyeri dhe i “ndjekuri” në rrjetet sociale nga të gjithë reperët shqiptar. Reperi i njohur që vazhdon të jetë artisti më aktiv me prurje të reja muzikore si dhe ndër më të kërkuarit në koncerte brenda dhe jashtë vendit, kryeson edhe në një tjetër lisë, transmeton Telegrafi. “Fan Page” i tij ka më së shumti pëlqime me gjithësejt 867,992 mijë duke lënë shumë pas kolegët e tij nga Kosova dhe Shqipëria. 125/125361 Në pozitën e dytë qëndron Unikkatil me 621,238 pëlqime ndërsa dhjetëshja mbylle...

 • 20-03-2016
  Reperi i njohur Gold Ag ka qenë i ftuar së fundmi në një intervistë për "Tribuna Channel" ku ka folur shumëçka rreth muzikës si dhe për jetën e tij private. Pavarësisht insistineve të moderatorit ai ka treguar vetëm që është në lidhje dhe nuk ka dashur ta bëjë publike se me kë është? I pyetur se nëse do martohej ndonjëherë me një femër që nuk është e virgjër: "Nashta e kisha marrë mos t’kisha pas femer"...

 • 04-03-2016
  Dy këngëtarët e njohur Gold Ag & Shyhrete Behluli kanë publikuar videoklipin e tyre më të ri të titulluar "Dashnia e Nanes". Projekti është shumë interesant për vetë faktin se ka bërë bashk 2 artistë të 2 rrymave të ndryshme dhe akoma më të veçantë e bën tema e thellë që trajtohet në të, një këngë dedikuar nënës. Muzika & Teksti janë realizuar nga vetë Gold Ag e ndërsa orkestrimi është bërë Fatos Canolli. P Për videoklipin janë kujdesur produksioni nga Prishtina, M Production. Këngën mund ta ndiqni edhe me tekst premierë në t...

 • 19-02-2016
  Reperi i njohur Gold Ag ka qenë i ftuar në emisionin "Kosovë Show", përballë moderatorit Shpëtim Desku. I ftuar në këtë emision ka qenë edhe kryeredaktori i Gazetës Express, Berat Buzhala. Pyetje nga më të ndryshmet madje edhe provokuese i kanë shoqëruar të dy mysafirët gjatë intervistës. E një gjë e cila mbetet për tu mbajtur mend është se si Gold Ag i dhuron Berat Buzhalës Librin e Shenjtë, Kuranin duke e ftuar madje që të bëhetë pjesë e fesë myslimane....

 • 31-01-2016
  Nuk janë të paktë këngëtarët nga estrada shqiptare që po publikojnë projekte sensibilizuese për publikun. Këngëtari Labi është mjaft i angazhuar me iniciativat bamirëse e ndërsa kujtojmë që edhe Albërie Hadërgjonaj vitin e kaluar publikoi një baladë mahnitëse me tekst sensibilizues kushtuar varfërisë. E së fundmi rengut të këtyre projekteve i është bashkuar edhe reperi i njohur Gold Ag i cili sapo ka lansuar videoprojektin e tij muzikor të titulluar "Bota Kalimtare" e që në fakt iu kushtohet atyre njerëzve që jetën e vuajnë me plot...

 • 20-01-2016
  Jo gjithmonë artistët duhet të shpërblehen vetëm nga festivalet, çmimet që fitojnë në kompeticione të ndyshme janë thelbësore për karrierën e një artisti. Por ndodh që artistët të marrin mirënjohje edhe nga organizata apo orgae të shtetit, e një mirënjohje t` tillë e ka pranuar së fundmi Gold Ag nga Policia e Kosovës. Goldi e ka ndarë këtë lajm me fansat njëkohësisht duke shprehur edhe falenderime për ata që ia dhuruan këtë shpërblim: "Falemnderit policia e Kosovës për mirnjohjen.Ju jeni te popullit dhe populli eshte me juve,...

 • 16-01-2016
  Reperi i njohur Gold Ag ka qenë disa herë pjesë e filmave, madje eksperiencën si aktor ai e ka fituar mjaft mirë kjo pasi shpesh edhe videoklipet e tij kanë skena filmash dhe reperi tashmë është mësuar me këtë gjë. Ai ishte gjithashtu pjesë e filmit "Zori", ku luajtën shumë fytyra të njohura nga estrada jonë. Mirëpo mësohet se Goldi shumë shpejt do të jetë pjesë edhe një filmi të ri shqiptar. Fjala është për filmin ‘Istanbul Conncetion’ të Kenan Gurgurovcit. Traileri i filmit është publikuar në youtube dhe aty do të keni mundësi...

 • 02-01-2016
  Reperi Gold Ag nuk mbeti pa u komentuar edhe gjatë 2015-tës. Ndonëse publikoi disa këngë e klipe gjatë këtij viti që u pëlqyen shumë mirëpo në të shumtën e rasteve ai ishte pjesë e mediave edhe për jetën e tij private. Në muajin shtator Gold Ag publikoi një bashkpunim me këngëtaren nga Shqipëria Greta Koçin i cili u pëlqye mjaft shumë dhe arriti mbi 11 milion klikime në youtube. E menjëherë pas kësaj erdhi bashkpunimi i tyre i dytë por tani bashk edhe me Eni Koçin: “Nuk e kam zakon të realizoj këngë komerciale, dhe kjo duket nga...

 • 03-12-2015
  Këngëtarët: Gold Ag, Greta Koçi & Eni Koçi sapo kanë publikuar videoprojektin e tyre më të re, të cilin e kishin paralajmëruar prej muajsh. Kënga titullohet "Me Mu" dhe është realizuar me muzikë nga Vetë Gold Ag, Eni & Greta, e ndërsa tekstin e saj e ka shkruar Gold Ag. Videoklipi është punuar në Tiranë nga MAX Production....

 • 02-12-2015
  Këngëtarja Greta Koçi & reperi i njohur Gold Ag sollën një bashkpunim shumë interesant gjatë muajit shtator. "Mas Miri" ishte kënga e cila mblodhi këtë dyeshe dhe u pëlqye mjaft shumë nga fansat. E tani Gold Ag & Greta rikthehen me një tjetër bashkpunim, por kësaj rradhe me vete ata kanë edhe këngëtaren e njohur Eni Koçi. Kënga ka përfunduar së inçizuari dhe titulli i saj do të jetë "Me Mu", për muzikë & tekst janë përkujdesur Gramoz Kozeli & De Vox, e ndërsa klipi po punohet nga MAX Production. Nesër klipin mund ta ndiqni pe...

 • 23-11-2015
  Gold AG ka sjell këngën e tij të re “Shqipja në valle” Kënga është një bashkëpunim me këngëtarin fëmijë Liori dhe vije në prag të festave të nëntorit. Kënga ka filluar qysh tani ti merr kritikat pozitive nëpër rrjetet sociale. Gold AG në këngët e fundit është tërhequr pak nga feja dhe kritikat për politikan, dhe më shumë po i këndon Atdheut por edhe dashnisë....

 • 14-11-2015
  Reperi Gold Ag gjithnjë na e ka dëshmuar se është një musliman i devotshëm, ai i falë 5 vaktet brenda ditës dhe lexon vazhdimisht libra fetar. Edhe Goldi ka reaguar dhe është shqetësuar pas ndodhive së fundmi në Paris, ku kanë humbur jetën shumë persona për shkak të sulmit terrorist. Ai në rrjetet e tij sociale ka postuar një shkrim ku ka thënë se me Kur'an nuk vritet njeri! “A e ke lexu najher Kur’anin A e mban mend at shkrimin Një me vra si krejt njerzimin”, është një prej postimeve të Goldit....

 • 02-11-2015
  Ka shumë pak kohë që është publikuar "Mas Miri" nga Greta Koçi ft. Gold Ag, një bashkpunim shumë interesant i cili rezultoi mjaft i suksesshëm pasi që në 2 javët e para mori mbi 2 milion klikime. Pas suksesit që shënoi kjo këngë Greta & Goldi kanë menduar për një tjetër bashkpunim, por që kësaj rradhe në të do të marrë pjesë edhe motra e Gretës, Eni. Lajmin për këtë gjë e kanë konfirmuar vetë këngëtarët së bashku teksa kanë postuar një foto të tre bashk në rrjetet e tyre sociale....

 • 28-10-2015
  Kënga “Pushka e lirisë” ka qenë ndër këngët e cila para pak kohe kishte trazuar Serbinë. Ky bashkëpunim i reperit Gold Ag me këngëtarin e mirënjohur Hysni Klinakun ishte bllokuar ndërsa që reperi ka arritur ta rikthejë në forma të tjera. Kështu është deklaruar vetë Goldi përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook, ndërsa që ka vendosur edhe linkun e këngës, raporton Indeksonline. Skena e cila ngriti pluhur atë kohë ishte improvizimi e vrasjes së policës serb. Kjo gjë asokohe pat ngjallur reagimin e kryetarit të Mitrovicë...

 • 15-10-2015
  Deklarata e tij, ngjalli kurreshtjen e fansave të tij, të cilët kërkuan të dinin se kush ësht femra që i’a vodhi zemren reperit. Por, Gold AG ka vendosur që ta mbajë sekret dashurinë e tij. Por Magazina.al ka analizuar tekstin e njërës këngë të Arianit, e në të cilën reperi ngjallë dyshime për lidhjen e tij. Në Tetor të këtij viti, ai publikoi një këngë të re në bashkëpunim me këngëtaren nga Shqipëria, Greta Koci. Asaj Gold AG i thotë “Dashnia e madhe, më e madhe se deti… Për ty jom nafaka për mu je kismeti”. Mbase këto vargj...

 • 06-10-2015
  Reperi Gold Ag mesa duket këtë vit nuk do të ndalet. Ai vetëm para pak çasteve ka publikuar edhe një remake të këngës “Shqipëri o Nëna ime” në bashkëpunim me Arta Bajramin dhe Don Arbas. Ndërsa që duket se së shpejti do të vijë edhe më një bashkëpunim të ri e që bëhet fjalë për atë me këngëtaren Leonora Jakupi. Së paku kështu është kuptuar nga një foto e Goldit në llogarinë e tij në Instagram, raporton Indeksonline. “Po punojm” ka qenë mbishkrimi i Gldit, ndërsa që Leonora ka një kohë prej që nuk është parë në skenën muzikore e ...

 • 02-10-2015
  Dueti i paralajmëruar mes Greta Koçit dhe reperit nga Presheva, Gold Ag është publikuar sot. Kënga titullohet "Mas miri" dhe është ritmike. Këngën e ka kompozuar kompozitori i njohur nga Tirana Gramoz Kozeli e ndërsa tekstin e ka shkruar De Vox. Videoklipi është punuar në Shqipëri nga MAX Production, e ndërsa për dukjen e Gretës është kujdesur Elona Balaj....

 • 28-09-2015
  Reperi i njohur Gold Ag ka postuar sot në rrjetet etij sociale një fotografi me këngëtaren e njohur Shkurte Gashi. Ajo çka vihet re më së miri në foto është se të dy këngëtarët mundohen që të vënë në pah vetullat e tyre. Madje në mbishkrimin e fotos Ariani ka pyetur se cili i ka vetullat më të mira: “Kush i ka vetullat më të mira? Unë apo a kjo e mira Shkurte Gashi”, ka shkruar reperi sipër fotos....

 • 21-09-2015
  Një duet befasues edhe i papritur, por ja që erdhi! Reperi i njohur Gold Ag sapo ka lansuar këngën e tij më të re në bashkpunim me këngëtarin e mirënjohur të muzikës popullore Shaqir Cervadiku. Një bashkpunim i papritur pasi janë të dy këngëtarë të dy rrymave krejt të ndryshme. "Shqiptar Stambolli" titullohet kënga e cila është punuar me muzikë & orkestrim nga Burim Krasniqi (Ethno Music), e ndërsa tekstin e këngës e ka shkruar vetë Goldi. E ndërsa videoklipi i është besur si gjithmonë produksionit M Production....

 • 09-09-2015
  Reperi i njohur nga Presheva, Gold Ag së fundmi do të jetë pjesë e disa projekteve muzikore të disa këngëtarëve. Së fundmi ai është mysafir në këngën më të re të këngëtares së njohur nga Shqipëria, Greta Koçi. Lajmin për këtë bashkpunim e ka bërë të ditur vetë Greta teksa ka postuar një foto në Instagram ku shihet bashk me Arianin gjatë xhirimeve të videoklipit. Ajo ka bërë gjithashtu të ditur se punimet për videoklipin ende po vazhdojnë dhe se fansat e tyre duhet të presin edhe pak....

 • 08-09-2015
  Shumë këngëtar nga estrada shqiptare kohët e fundit janë bërë pjesë e ofertës Trip nga operatori Vala. Njëri nga ta është edhe reperi i njohur Gold Ag, i cili së fundmi u bë gjithashtu pjesë e kësaj oferte. Lajmi u bë i ditur nga drejtori i Vala’së Agron Mustafa në llogarinë e tij në Instagram....
 • 07-08-2015
  Reperi Gold Ag, është njëri ndër njerëzit e estradës që ngjall më së shumti debate. E edhe pas një fotoje të postuar në rrjete sociale, ai ka fituar përsëri vëmendjen e medieve rozë dhe fansave të tij. Nga fotoja shihet teksa reperi ka zgjedhur që ditën e xhumasë ta falë në maje të malit....

 • 04-08-2015
  Reperi kosovar Gold Ag, është shumë fetar, bile ka qenë edhe në haxh. Ai, besimin e tij e promovon edhe në shumë nga poezitë - repturat e tij. Megjithatë, pavarësisht se feja të kufizon në disa pika, Gold Ag vazhdon të këndoj, të fotografohet, e besa edhe të ushtroj i zhveshur në një palestër publike. A bën kështu?...

 • 03-08-2015
  Reperi Gold Ag, është kritikuar nga fansat e tij për foton të cilën e kishte publikuar me këngëtaren Genta Ismajlin. Në foto Genta qëndron përkrah reperit me një veshje tejet provokative. E kjo gjë siç duke ka nxitur edhe reagimin e ndjekësve të Goldit të cilët kanë qenë të shumtë që kanë komentuar, raporton Indeksonline. Por me këtë rast nuk ka heshtur as vetë reperi i cili ka replikuar duke thënë se “leje që n’punë t’mia edhe të Zotit po përzihen”....

 • 03-08-2015
  Po përflitet se dikur ishin miq e ndërsa tani marrëdhëniet e tyre u acaruan, shkas kënga më e re "Për Qato" e publikuar nga Viktor Palokaj. Fjala është për dy reperët tanë të njohur Gold Ag & Unikkatil. Pas publikimit të këngës në youtube, Gold Ag ishte ndër të vetmit nga estrada që bëri share në rrjetet e tij sociale këngën e re të Unikkatilit, por që më pas e tërhoqi. Në një deklaratë të tij ai tregon edhe arsyen se pse e ka bërë këtë gjë: “Këngët gjithmonë ua kam shpërnda krejtve që i kam respektu. Unë nuk e ndi veten të o...

 • 02-08-2015
  Reperi i njohur Unikkatili ka publikuar mbrëmë në orët e vona këngën e tij më të re të titulluar "Për Qato". Kënga është publikuar në youtube në versionin Lyrics Video, e teksa ndalemi te teksti, disa nga vargjet e tij duken taman si "diss" dedikuar dikujt. E fansat e disa prej reperëve të tjerë e panë këtë si diss kundër reperit Gold Ag. Këto mendohet se janë vargjet që iu kushtuan "diss" Gold Ag-së: “Po m’vjen me kesh, mir p’ja shan nonen Vucicit Po vet po jeton me plan t’Cubrilovicit E çdo sen qe pe bon, o si Oximoron...

 • 02-08-2015
  Unikkatil dhe Gold Ag sot mund të jenë rivalet më të mëdhenj të skenës së hip-hopit shqiptarë, megjithatë dikur ata ishin miq. Vite më parë dy reperët pozonin bashkë dhe shihej afërsi e madhe mes tyre, përderisa sot i dedikojnë vargje të njohura si 'dissa' njëri-tjetrit. Mirëpo, Gold Ag duket se vetëm mbrëmë, me publikimin e këngës së re të Unikkatilit, “Per Qato”, e ka kuptuar se miqsia e tij me reperin që jeton në Amerikë ka përfunduar. Ai fillimisht e kishte shpërndarë këngën e Viktor Palokës, për ta fshirë pas pak minutas...

 • 25-07-2015
  Reperi i njohur shqiptar, Gold AG ka kundërshtuar ashpër tezat e analistit Kastriot Myftaraj lidhur me betejën e Kumanovës. Përderi sa Myftaraj disa nga luftëtarët në Kumanovë, i quajti Ushtria e Gruevskit, duke aluduar se ata janë paguar nga Qeveria, Gold AG kundërshtoi ashpër. Ai tha se, Beg Riza me shok kanë shkuar për ta mbrojtur popullatën civile në‰ Kumanovë, transmeton agjencia e lajmeve INA. “Ata nuk mund të quhen ushtria e Gruevskit sepse e kanë dëshmuar heroizmin e tyre edhe në të gjitha luftërat shqiptare në Ballkan, si në Kosovë, Maqedoni e Luginë të‰ Preshevës. Ata nuk kanë mundur të manipulohen për para. Është...

Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »