A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gold Mc

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Gold Mc është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Fetah Muqaku i njohur si Gold Mc jeton ne Ferizaj. Me Rap Muzik Mirret Prej moshes 13 vjeqar (2009). Tekstet i Shkruan t'gjitha vet. Ka inspirim prej Reperit Gold AG. Shkollen Fillore e kreu ne: Gjon Serreq, Vezir Jashari, Astrit Bytyqi. Pastaj vazhdoi shkollen Informatik-Kompjuterike FeriZaj. Më datë 11 Dhjetor 2014, Gold Mc publikon videoklipin "Lamtumire", në bashkëpunim me Mentor Topalli. Më datë 27 Mars 2015, Gold Mc publikon videokli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Blasta

Majesty (Alban Ukaj)

Vig Poppa

Groff

Tensioni G

Simba

Diamant Sinanaj (BlackLion)

SK

Gentrit Sopjani

Dardan Osmanollaj


Tags: Gold Mc, Fetah Muqaku

Krijo Një Kartolinë