A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

17 shkurti dite e merituar,
me shume gjak e fituar.
Dikure me lote per familje,
e pushtuar nga Serbia katile.
Me guxim te pamposhtur
Kosova veten se sheh dot te burgosur.
Dite e arritur me krenari,
tash Kosova eshte Shqiperi.

- poezi nga Gresa Rudaku


- Poezia u dërgua nga Gresa Rudaku.L -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  148Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018