A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Greyson Chance

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Wichita Falls, Texas 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Greyson Chance është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Greyson Michael Chance is an American singer-songwriter and pianist. His April 2010 performance of Lady Gaga's "Paparazzi" at a sixth-grade music festival went viral on YouTube, gaining widespread attention and over 53 million views as of September 2014, as well as an appearance on The Ellen DeGeneres Show shortly afterward. Two of his original compositions, "Stars" and "Broken Hearts", gained over six and eight million views respectively on his ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Marc Anthony

Ron Pope

David Bustamante

Pitbull

Riccardo Cocciante

Flo Rida

Ne-Yo

Mustafa Sandal

Michel Teló

Lionel Richie


Tags: Greyson Chance

Krijo Një Kartolinë