A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Haki Godanci - Gjyshi Im


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/01/2018

2018-01-12T12:24:05


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjyshi Im" kënduar nga Haki Godanci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Haki Godanci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nora Ndreu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Na thone jeta eshte e gjate
Kur per ne ka qene merak
Kur tregohet ajo e bute
Kujdes bije se eshte e shkurte

Dite e nate i han maraku
Ju therr zemra e ju theret gjaku
Te gjithe shpinen me ta kthy
Nane e babe jane me ty

Baba qiell e toka nane
Gjyshi diell e gjyshja hane
Banu jete ma e lehte
Na i len me gjate me ndejt

Ref...
Ah moj jete qe me ke gati jam
Vone e mesoj se ç'eshte familja
Se borxhli jem na me ta
Zemra djeg çka shpirti ka

Kur qesh buza e rrjedh loti
Gjaku eshte bekim prej Zoti
Nane e babe me u pa
Haje moter hajde vella

Kur na therret ne krenaria
Nip e mbese kur vijne te shpija
Me mungon puthja mes ballit
Gjyshi im po vdes prej mallit

Baba qiell e toka nane
Gjyshi diell e gjyshja hane
Banu jete ma e lehte
Na i len me gjate me ndejt

Ref...
Ah moj jete qe me ke gati jam
Vone e mesoj se ç'eshte familja
Se borxhli jem na me ta
Zemra djeg çka shpirti ka


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018