A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hamez Llapqeva

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Llapqevë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Hamez Llapqeva është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore rapsodike. Fillet e para te karrieres se tij shihen qe kur i mbush 7 vjet, dhe kryen shkollen e mesme te muzikes ne "Lorenc Antoni" Prizren. Kengen e ka treashegim nga babai dhe nga vellau, Is Llapqeva. Eshte i martuar dhe ka 4 femije, dy vajza e dy djem, nga te cilet djali i madh Albrimi, eshte nje kengetar i zoti, i cili kryen studimet ne "Akademine E Arteve" ne Prishtine per solo kendim. Jeton dhe vepron ne Prizren. Ka edituar nje numer te madh kenges...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

S'bahet Dasma Pa Gurbetgji (2018)

Te Dashuroj (2016)

Live


» Dërgo Një Këngë »

Moj Zeshkanja E Zemres Sime
Keq Pa Ty


Artistë Të Ngjashëm:

Beke Nikqi

Dardan Shkreli

Luan Krasniqi

Afrim Uka

Nexhat Vitia

Nehat Ferati

Xhavit Vitia

Hazir Qelaj

Visar Peja

Hysni Klinaku


Tags: Hamez Llapqeva, Hamz Llapceva, Hamzë Llapçeva, Hamze Llapceva

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018