A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Adem Jashari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/03/2009

2009-03-31T09:24:48

Më Shumë Nga

Tahir DrenicaKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Adem Jashari" kënduar nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hashim Shala & Tahir Drenica i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vellezerit Zogaj - Adem Jashari

Oj Kosov kala me gur,
rujte gjuhë rujte flamur,
gjuha e arbrit e te parëve,
dhe shqiponja dy krenare,

Nga prekazi kushtrim bani, Legjendar Adem Jashari,
tokat shqipee fluturim ta ndegjojm at zo kushtriim.

ref:
Kaluan shekuj kohaa ka ardh
per bashkimi ooo tan kombtar
hej hej... bashkimin kombtar
hej hej... bashkimin kombtar.

Kan prit !! e kumanova komandat o si habib zogaj
me trimni ee me urtsi u rreshtu o ne Uçk,
...... ???

ref:
Kaluan shekuj kohaa ka ardh
per bashkimi ooo tan kombtar
hej hej... bashkimin kombtar
hej hej... bashkimin kombtar.

....

Vellezerit Bajra - Adem Jashari

Po krejt bota bajn qudi
Kush pja nal turrin serbis
Te gjasht lisat thrret kushtrimi
per kosov u dha betimi
Per atdhe e prag te vet
gryka e topit sdin qka qet

Ooo qka pom thet Adem Jashari jam shqiptar burr Zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov …….per kosov i fal te tana

Tan frengjiat kan marr flak
bjerma djal pushken e gat
Sduron plaku pshtet per muri
Ne robni te shkaut besen e burrit
Dredh mustakun hamz kreshniki
Tuj knu kangen e tan kushtrim

Ooooo qka pom thet Adem Jashari jam shqiptar burr zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov ……per kosov i fal te tana

Ndal qetnik mos merr yrysh
Se ske pyt bab e babgjysh
Skishin lan ne Drenic me hi
Vjen me tank e shkon pa kry
Mos harro Ahmet Delin
me sakic ta qart ushtrin

Oooo qka pom thot adem jashari jam shqiptar burr zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov…… per kosov fal te tana

Xeni Dhe Sinani - Adem Jashari

Adem Jashari

Ku rrjedhen qet lumi hej
U ndal turrin trimi
U rrit nëpër shekuj hej
Ni thesar florini

Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjith kombit

(2 herë)
Ty po ta knoj kangën
E po e heq mallin
Kosovë e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin

Hej ta puthsha ballin o hej.

Furtunat s'të ndalën jo
S'paten çka me t'ba
Rujte t'madhin emen hej
Copash mos me u nda

Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjith kombit

(2 herë)
Ty po ta knoj kangën
E po e heq mallin
Kosovë e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin

Hej ta puthsha ballin o hej.
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018