A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Pirja E Duhanit


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/11/2013

2013-11-20T11:06:16

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


e cpo ban more burre, me duhan si ngive kurre
rrotull timin ma qon,tu ka ba jeta duhan

ti ket shpi e bane fet, kurr ner burra sdi me nejt
ferkon durt nermjetveti, o se din qysh asht lezeti

o kete lezet kur mos paqa, largo cigaren se plasa
me kan vade uji nuk ma lshon, ujit perveti si
bostan

per duhan e la bostanin, asht marak ky viran
nxjerr kutien pin duhan, krejt bota rrafsh te bahet

kush pa hajr mi ty, tym ne goje e tym mi kry
ste len buka as e me pi qaj, kqyre vehten menjemadhe

duhani per asht burr pra, ja kam anen cka kujto
qehlibarin e kam sa guni, tym e flak e kallum drunin

po knojm bashk e bajm mahi, skem qef kuj me iu perzi
puna e veta i din gjithkush, t'ban cka don ai babush


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018