A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Po Perzihet Perzereni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/05/2013

2013-05-27T16:49:14

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


nami te perzereni
Na u kan qart o zotnit ner veti

Na u kan qart o zotnit ner veti o
Shaqir Aga o qaj Rrust Rexhepi

Rrust Rexhepi naj hypi atit o
gjan e gat o po shkon sokakut

Shkon sokakut po shkon çarshis o
Gjith tuj ble o barut alltis

Blen barutin o me Ukshinin o
a sma pat shaqir ag nishin

a sma pat shaqir agen
te xhamia po e fal xhenazen

fal xhenazen te xhamia
liman ages na diq e bija

liman ages na i diq e bija
qpo e heksojke qaj mumgjia

qai mumgjia qaj muhaxheri
lufton e uk imeri

uk imeri ne bazhderhane
aman rrust pash jeten tane

aman rrust pash jeten tane
Shum xhenaze o sot na i bane

Shum xhenaze o sot na i bane
Po shkon gjaku si n'kasapane

Po shkon gjaku si te kasapi o
Shkon haberi sulltan muratit

Shkoj haberi Sulltan Hamitit o
T'i kan pre o tugjart prej Nishit

ti kam pre tujgart prej nishit
se um kan nxjeren prej mezhlisit

prej mezhlisit um kan qit ne sokak
Hafiz Pasha o nji burr plak o

Hafiz Pasha o nji burr plak o
Po i çet topat o n'at Mushlak

Po i çet topat o n'at Mushlak o
Kall Kabashin o tym e flak

Tym e flak o bre flak te verdh o
Kulla e Rrustes o me qemere

Me qemere o rreth me xhama o
Po thot rrusta o vet e bana

Vet e bana e s'po kam dert o
Kam nis luften me memleqet

Kesaj lufte o kush na i prini o
Rrust Kabashi Mullah Ibrahimi


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018