A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Rrushe Mori Rrushe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/10/2010

2010-10-25T07:19:35

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


rrushe mori rrushe, rrushe ne minare
vjen sherbeti taze taze

rrushe lumja rrushe, rrushe hin n'krevete
vjen gastarja me sherbete

rrushe lumja rrushe, rrushe ne at karrige
vjen gastarja me mastike

rrushe lumja rrushe, rrushe shkel ne themer
qysh ma le nryshk ne zemer

rrushe aman mori rrushe, rrushe dil n'livadhe
po te vjen era portokalle

rrushe lumja rrushe, rrushe n'kali te bardhe
vjen jarani ty me te marre

rrushe lumja rrushe, rrushe ne kali te zi
vjen jarani qet alltie

rrushe lumja rrushe, rrushe dil n'sarrnishte
rrehma defin me ni gishte

aman dushe mori dushe, rrushe dil ne oborre
rrehma defin me ni dore, hajde hajde rrehma defin me ni dore


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018