A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Elif Elif


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2012

2012-04-21T12:42:33

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


Elif be te the je,
sela me te-e, aman
Shqiptaria jan qu në kambë
Of aman, aman!
I: Kush të don-e, ije, djal me dek-e aman
ne armikun hajde ta bojmë bejon! :I
T’ejten proma, ije, n’dy sahati aman
Do ti bim katunit ri
Of aman, aman!Avdi pasha i je
ju thot djemve aman
ku je shkoder hajde moj me malsi

Moj kalaja, ije, e e mejdanit aman
30 dit je met metë rrethu’
Of aman, aman!
M’i ke shkallzit , gur mermeri aman
S’mundet hasmi hajde moj me t’ zaptu’.

Afermm e ije shishanelli aman
trimerin e bane ispat
Of aman, aman!
Gjithë tuj pri-e, ije, me ordi ,ej aman
Shkojshit malit hajde tuj hallakatë’.


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018