A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Boshnjakut


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/12/2013

2013-12-19T08:31:38

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


O Po thrret pasha oh more Boshnjak
e kam menjen ty met ba bylykbash
Du met cue ne gjak e vllas
N'gjak vllas oh mej ba terbie
qe tre vjet jo s'pagujn vergie
epo i rrin mretit karshie
Ai Boshnjaku oh n'kam nau cue
ati ne shpin besa ju ka gjue
fill ne gjak oh koka shkue
Mure Xhaken oh kuka qellue
apo nin oh more Murate
Zo kush asht oh k'tu kogjobashe
per zapti oh mem gjet konake
Edhe mrena mema cu ket ate
mem qit pite oh edhe mjalte
Kqyre cka bani ai murati
qe smi ban oh per ni sahate
ta dhash besen jau kam marre grate
tungjatjeta oh more Boshnjake
Jem qellue oh more gjin te ngrate
buke me kryp oh shpijat me kashte
Per zapti kam met gjet konake
edhe mrena do ta coj ket ate
Dot qes pite more edhe mjalte
kqyr cka bani oh qai Murati
N'shpine ju l'cu bese qati ati
vet qebesa oh per ni nate
I kerkoj oh llape e gollake
kush asht djale qe ma fal sabahin
T'vjen me mue ta rrethojm Boshnjakun
Llap gollake oh jane tubue
shkojn Boshnjakun e kan rrethue
Kur po del Boshnjaku ne dere
500 pushke ju sh'prazen mei here
Ban Boshnjaku oh kuku per mue
a asht njet sot une per me pshtue
T'kisha pas oh ni plis te bardhe
kisha ike oh per qat male
Noshta thojn oh qe jam cobane
lufte e rrept aty nau marue
Krejt zaptia ju paskan farue
vec Boshnjaku gjalle koka pshtue
fill te Pasha Boshnjaki a shkue
Pe vet Pasha ku i le zaptine
Oj lash n'xhake mei mledh vergine
Pe vet Pasha ku mi le pishtolet
I lash n'xhake oh mei mbjel vorret
Pe vet Pasha ku e le ti atin
Ohhhhh, Ani s'ish per mue
Ish kan per muratin


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018