A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - A Po Ngoni Ju Shqiptare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/09/2011

2011-09-28T22:35:04

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


A po ngoni ju shqiptare
ne krejt boten ku jini mare

ne krejt boten ku jeni tuj rrnue
lus kosoven mos me harrue

le ta din bota mare
se kosova asht shqiptare

sot kosova vet po flete
jemi kan shtypen krejte

ka kohe qe 500 vjete
herre ner krajl e her ner mrete

skem pas shkolla e as liri
deri na erdh kjo rini

marum shkolla bidevie
te msojn populli shqiptarie

e i kem shkolla fakultete
pedagog universitete

madh i vogel jena gzue
na flamur jena betue

ma anmikun skem me ngue
kombin ton me tradhtue

more le ta din plak e ri
pa bashkim nuk ka lirie


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018