A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Zanes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/11/2010

2010-11-07T16:51:14

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


e mire boll ne der te dhomes
trash ma paska dhamin gojes
ma ki syni si sahati i dores
ma ki vetllen si gajtan i shkodres
ma ki vetllen gajtanli
balli i yt dukatlie
syt e zez si rrushi ne qarshi
hun e drejt kalemli
faqet e buta si mitli
gojen e vogel si kutie
mjeker te shkurt mitli
fyt yt gastarli
doket ujit kah po e pin
njgitem nalt kryt e mire per sargi
kriht t'gjan per mitan kutli
mjedis e kputne per shamie
vithet t'gjana thojshin per dimie
kamt e bardhe per jemeni
lum un i lumi si te kam kojshie
kur te merzitem vi e rri
vec me hjek te shkreten merzi
ne na knojn bylbylat permi
lutem zotit vasho un e ti
ku po e bajm ni nej me ty
n'fush te verdhe e ne bari te ri
ne na knojn bylybat permi
ngojn bylybat cka po m'thojn
lum te na t'lumt per shoqi shojne.


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018