A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Hajredin Pasha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/12/2012

2012-12-02T10:21:40

Më Shumë Nga

Tahir Drenica


Haradin pasha po na i bjen radikes
jalla qu ban kto malet te dibres
jalla qu ban kto malet te dibres
bajn mezhlise ne at fushe gjurices
bajn mezhlise ne at fushe gjurices

nfush te gjurices te kalaja
haradin pasha e ka gjet belaja
kjo belaja pashen e ke gjete
malet e dibres qna kan lidh bese
malet e dibres qna kan lidhe bese

kan lidh bese te tan
turqve dibren mos jau dhan
haradin pasha more kryehutaqe
srrihet dibra me gerbaqe
srrihet dibra more me gerbaqe

haradin pasha mos u bane budalle
se ne diber smunesh me hi gjalle
se ne diber smunesh me hi gjalle
o pashe more krye shenike
s'asht ba dibra selanike
s'asht ba dibra selanike

selanike o more e as prilepe
qysh e lype ne diber e gjete
haradin pash ku te kn met ty ati
ne radike me ka met i ngrati
ne radike me ka met i ngrati

haradin ku i le taborret
ne diber te madhe besa ne llogore
haradin pasha ku i le ushtrine
ne fush te dibres gjithe te grime
ne fush te dibres gjithe te grime

ne fush te dibres mi kan gri
jo ma pak veq se 12 mije
jo ma pak veq se 12 mije
jan met ne llogore ne vorre pa i shtie
jan met ne llogore ne vorre pa i shtie


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018