A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala - Isa Boletini


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/07/2018

2018-07-31T09:41:29


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Isa Boletini" kënduar nga Hashim Shala.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Isa Boletini".
Videoklipi nga Hashim Shala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Flurim Susuri (Luli) - Isa Boletini

Tokë e Dardanisë
Tokë e Ilirisë
Malet e Shiprisë
Bijtë e shqiptarise
Merrni uratë

Po vjen kryetrimi
Isa Boletini
Gzonu gurë
Gzonu kroje
Gzonu ju t'coptume troje
Flutro shqipe dy krenare
Zgjohu zemër djaloshare
Qelin lule,lulë bozhuri
Se po vjen trimi
Me dy kobure

Ref:
Ah nanë a tu jek malli
Gzohu nanë se tu kthy djali
Dil para me përshendet
Guri randë peshon
Në vendë të vet

II
Oh bir i Kosovës
Një shekull ku mbete
Athu ku u trete
Dheu i tokës huj
A të erdh i randë

Po thrret dukagjini
Llapi e boletini
Thrrasin trimat
Nëpër male
Thërrasin deshmorët
Në varre
Molla kuqe e lugina
Malësia e janina
Edhe dielli po i flet hanës
Po vjen biri
Në tokën e nanës

Ref:
Ah nanë a tu jek malli
Gzohu nanë se tu kthy djali
Dil para me përshëndet
Guri randë peshon
në vend te vet

III
O i shtrejti Atdhe
Sot po lind një dit e re
Hiq rrudhat nanë nga balli
Se tu kthy djali

Vellezerit Bajra - Isa Boletini

neper male ec dhe drini ren dhe isa boletini neper nat aj eqan boren ndrit cigares shiqon oren kqyr nga jugo nga kosova hajmedet te vonova doren isa eqon n vetull dot arrin ne vlor patjeter she flamurin qe valvitet ngutet isa nuk poj pritet xhall a vdekur sod a neser dot arrin ne vlor patjeter plaku i vlores i falitet diqka pret nuk poj pritet doren plaku eqon n mjekerr dot arrin isa patjeter kur arrin isa nga kosova plaku i vlores naj dul para krah per krah me gura kuqin ulet ne xhuj e puth flamurin

Dervish Shaqa - Isa Boletini

Krajl Nikolla po ma rrehka telin
Kangjallazit po ja qon haberin
E me ma nxon o Isa begun
Po krejt Evropa ja kanë pa sherrin
Kangjallozi o ja ka dredhun telin
Krajl Nikolles ja qon haberin
Ta kom nxon more Isa begun
Ta kom nxon e ta kom mashtru
N'Podgoricë Isën ta kom que
N'Podgoricë e Isa osht dale
Veshoviçin e po qon me marrë
Gjeneralin ka que me marrë
Hiqi armët Iso i kom dy fjalë
Gjeneral e mos t'kofsha falë
Përpara mbreti maden jom dalë
E sylahin nuk ja kom dhonë
Para Krajli Qetin jam dalë
Unë Sylahin nuk ja kom dhanë
Nuk i hjek armët edhe sa t'jom gjallë
Kërset pushka haj ore në pazar
Në pazar o në qarshi
O rrebt po qet more Isa allti
Po i nihmojnë more do djem o të ri
Mule kadale e i ka thonë atij
Kurrë ksi shqyptari nuk kem pa me sy
Ta njefsha t'ligen o Austri
Shumë uzdaj kom pas në ty
Se kom ditë qe po don me m'hi
Austria e more po bon seri
Zot çka osht e ky nam o beteri
Podgoricën e ma mloj o jezeri
Po lufton more hej ai o Isa begu
O met dëshmor o Isa vet i teti
Vet i teti po dëshmor o metë
I ka vra shkijet o nizet e tetë
Krajl Nikolla e po bon o medet
M'ka fik o Zoti aj ore cep e me cep
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018