A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hatixhe Lushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  14
BIOGRAFIA: Hatixhe Lushi është një këngëtare e njohur. Këngëtarja Hatixhe Lushi me vite pranë Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore sot cilësohet si zëri më i mirë i këngëve të vajit, jo vetëm për publikun e gjerë, por dhe shumë i vlerësuar për të madhen Nexhmije Pagarusha. Por së fundi në projektet e saj muzikor, këngëtarja e njohur sjell dhe këngën “Baresha”, në bashkëpunim dhe me kompozitorin Klodian Qafoku, një këngë të cilën këngëtarja e ka sjellë si tonaliteti i të madhes Pagarush...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Luljeta Kuraja

Entela Ilirjani

Meda (Nurimeda Kamberi)

Yllka Berisha

Pegi Xhani

Jorida Zaimaj

Sevi

Liliana Kanina

Aida Hani

Zaide Misini


Tags: Hatixhe Lushi

Krijo Një Kartolinë