A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Maqellara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Haxhi Maqellara është një këngëtar i njohur. Haxhi Maqellara, ka filluar karrieren ne qytetin e lindjes, si anetar ne Shoqerine Kolturore Artistike "Liman Kaba", mepas per te vazhduar ne Ansamblin "Ibe Palikuqi", Shkup. Ka realizuar disa albume, ku ne mund te kutojme nder te paret "T'falemnderit moj Tiran", vitet '80, mepas "Jam Arshik" 2008, dhe i fundit "Nana ime" 2013. Ai eshte i martuar dhe ka tre femije, nje djale dhe dy vajza. Jeton dhe vepron ne Amerike. Më datë 8 Janar 2017, H...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Jam Arshik (2008)

Të Falemnderit Moj Tiranë (1988)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Shkelqim Beshiri

Ejup Rexha

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Shaip Bytyqi

Xhevat Kelmendi

Esat Bicurri

Met Sadiku

Demir Krasniqi

Qerim Sula

Cima (Rasim Thaqi)


Tags: Haxhi Maqellara

Haxhi Maqellara në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018