A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bisede Mbremjeje

Ç’më vjen ëndërrimtare në këtë vend plot re?
Ta dhashë zemrën time në dorë e ti s’e pe.
E mbushur ishte plotpërplot me lumturi
Dhe ishte kaq e nxehtë – si nuk e ndjeve ti?

Me një qeshje të thashë ma ktheve dosido.
Një dhimbje ndjeu ajo… dhe heshti… dhe u ftoh.

- poezi nga Hermann Hesse


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4