A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hidaver Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Hidaver Osmani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shkollen fillore dhe ate te ulte te muzikes e kreva ne vendlindje dhe se ne moshen 5 vjecare isha valltar i shoqeris kulturoro artistike ne Kumanove si valltar me babain tim qe ishte edhe koreograf dhe kengetar trio i shoqeris me kenge e valle ketu ne qytetin tone. Ketu lindi edhe dashurija ndaj muzikes dhe artit qe pastaj edhe fillova dhe u orientova me muzik qe ne moshen 12 vjecare si fisharmonikist, ku isha antar i shoqeris dhe se me vone edhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alush Hamiti

Refet Asani

Bajramali Idrizi

Hajrulla Emini

Kadri Ismajli

Bexhet Jagodini

Agron Maqellara

Visar Peja

Luan Krasniqi

Florent Nushi


Tags: Hidaver Osmani, Didi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018