A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hirushe Xhemali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Hirushe Xhemali është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore dasmash. Me zerin e saj brilant ka bere per vete shume adhurues dhe fansa. Hirushja per fansat dhe adhurusit e saj njihet si "DADA E TALLAVAS" sepse dada Hirushe din cfare duan fansat dhe adhuruesit e saj. Hirushja eshte shume e angazhuar neper dasma, festime familjare si Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Diaspore. Por gjithashtu edhe ne evente te ndryshme muzikore. Kenget e saj kerkohen, kendohen dhe degjohen ane e mbane. Me atmosferen qe ajo di te bej gjit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ermonela Jaho

Ermira Kola

Enxhi Nini

Rovena Dilo

Elinara Shehu

Vida Kunora

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Manjola Nallbani

Antigona Sejdiu

Antigona Rustolli


Tags: Hirushe Xhemali

Krijo Një Kartolinë