A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysen Koçia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 79 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Hysen Koçia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Hysen Koçia mori kontaktet e para me muzikën (këngën) në kohën që kryente shërbimin ushtarak pranë Ansamblit Artistik të Ushtrisë në vitin 1960, por studimet e mirëfillta i kreu vetëm kur u hap Konservatori Shtetëror i Tiranës (sot Akademia e Arteve), në vitin 1962. H. Koçia është ndër të parët student që vazhdon studimet për kanto në klasën e A. Mula. Në vitin 1967 një vit pas përfundimit të studimeve emërohet solist pranë TOB, dhe në vitet 1...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ibrahim Tukiçi

Mustafa Ymeri

Riad Ymeri

Xhelal Bakraqi

Denik Prizreni

Josif Gjipali

Julian Lekocaj

Pellumb Katroshi

Bohemi

Gjergj Hila


Tags: Hysen Koçia, Hysen Kocia

Krijo Një Kartolinë