A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysi Hasani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Prishtiné 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Hysi Hasani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Emri i Plote eshte Hyzri Hasani, por ne skenen muzikore njihet me pseudonimin Hysi. Me Origjine vjen nga Malsia e Gollakut. U Lind ne Prishtine, ku jeton dhe vepron. Studioi ne fakultetin juridik, por talentin e tij e e zbuluan shum heret qe ne shkollen fillore nga shoket dhe familja. Ai mori pjese ne disa koncerte te femijeve. Hysi pas vitit 1999 ishte aktiv ne Shoqerin Kulturore Bajram Curri ne Prishtine dhe nga aty kaloi ne muziken popullore. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Live 2019 (2019)

O Sa Mirë Me Qika (2014)

Bojna Dasëm (2013)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Leotrim Gashi

Xheki

Arbnor Berisha

Labinot Beqiri

Besnik Salihu

Besnik Gjakova

Drilon Berisha

Besjan Gashi

Ardian Limanmera

Butrint Rashiti


Tags: Hysi Hasani, Hysi, Hyzri Hasani, Hysni Hasani

Krijo Një Kartolinë