A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Hysni Zeqiri & Gezona Maxhuni - Ne Mes Prishtines


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/02/2011

2011-02-03T09:18:13

Video Produksioni:

Imagine Films

Pjesëmarrëse në

Netët e Klipit Shqiptar 10Një lokal
Ti aty qëndron
më thanë
Ja, po vijë
Një qetësues
ma dhanë

Nëpër aeroplanë
e trena, autobusë
udhëtuam
Kahdo shkuam
prapë te njëri tjetri
ne mbaruam

Hej, thuase e ndjej
dritat e Prishtinës
veç për ne ndriçuan
Hej, përsëri e ndjej
Mu në mes t’Prishtinës
prapë u dashuruam ne

Ka shumë vjet
që nuk isha
këndejpari
Por, me vjet,
veç për ty
po më merr malli

Nëpër aeroplanë
e trena, autobusë
udhëtuam
Kahdo kërkuam
prapë në mes t’vendlindjes
u takuam

Na shikojnë bjondinat
rrug’t dhe vitrinat
por, njeriu ka veç një jetë
Ndizen fishekzjarre
thuaj : T’dua përjetë
Të dua përjetë

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018